Jídelní židle patří mezi nábytek, který se vyskytuje takřka v každé domácnosti. Možná už vlastníte jídelní stůl a k němu máte designové židle. Pokud však máte hosty nebo si chcete koupit nějaké další, měli byste zvážit ten, který má područky. Ty vám dodají požadovaný komfort při vychutnávání jídla a dezertů po jídle s možností odložení loktů na područky. Ti kteří nehledají židle s područkami, si najdou své zalíbení u jiných typů, které zde postupně popíšeme a pomůžeme vám s výběrem ideální židle.

Zobrazeno 15 z 903 produktů

Jaká židle je tedy pro mě vhodná?

Výběr jídelních židlí je poměrně rozmanitý. K dispozici jsou dřevěné židle s látkovými podsedáky, nebo bez nich. Nejkvalitnější jsou jídelní židle z masivního dřeva, protože mají výhodu většího pohodlí, pevnosti a stability. Můžete si pořídit masivní židle bez podsedáku a k ní si případně podsedáky dokoupit. Většinou si vyberete varianty ze smrkového, nebo borovicového dřeva, ale doporučujeme sáhnout také po dražších bukových a dubových variantách, jejichž životnost je podstatně delší.

Pro ty z vás, kteří preferují čalouněné varianty, máme různé druhy potahů. Od látkově čalouněných židlí, přes koženkové židle až po nejdražší varianty kožených židlí. Tyto varianty jsou potažené dřevěné židle, případně kovové. Variant je opravdu mnoho, proto si můžete zvolit židli přesně dle vašeho stylu. Ať už potřebujete retro, rustikální, nebo moderní židle. Určitě si najdete tu svou.

Co se týče barev, tak si můžete vybrat z nepřeberného množství. Nejčastěji se prodávají bílé varianty, ale časté jsou také židle přírodní dřevo v dekoru. Dekorů židle