Vitrína není jen jednoduchý regál s policemi pro skladování nebo vystavení. Ve skutečnosti jde o pokročilou policovou skříň s prosklenými částmi, které umožňují zobrazení uměleckých děl, vzácných předmětů. Neprosklené části vitríny využijete k uložení častěji využitých předmětů, nebo je doplníte o dřevěné, nebo látkové zásuvky do kterých skryjete další věci, které nechcete vystavovat návštěvám na oči.

Zobrazeno 15 z 343 produktů
Vitrína Airoo 60, bílý lesk
Vitrína Reval W2D

Vitrína Reval W2D

7 001 Kč
Sconto Vitrína ALEX AX8
Sconto Vitrína MALLORCA FR8
Vitrína 60 Arbes, bílá/artisan
Vitrína Tajga 93cm

Vitrína Tajga 93cm

4 455 Kč
Vitrína Airoo 138, bílý lesk
Vitrína Meba MN3  :

Vitrína Meba MN3 :

8 266 Kč
Sconto Vitrína PORTO

Sconto Vitrína PORTO

16 299 Kč
Sconto Vitrína DURO

Sconto Vitrína DURO

18 389 Kč
Sconto Vitrína GERMAN dub stirling

Kde využít vitrínu a jakou si vybrat?

Nejčastějším využitím je umístěním vitríny do obývacího pokoje, ale hodí se i do dalších místností. Podobně jako u knihoven a dalších regálů, je nejdůležitějším parametrem vitrín rozměr. Máme v nabídce od malých vitrín, přes střední velikosti až k opravdu velkým vitrínám. Nejdůležitějším rozměrem je šířka, dále je to výška a nejméně důležitá je hloubka. Protože většinou najdete vitríny s hloubkou 40 cm s menší odchylkou. Samozřejmě. že najdete i hlubší, nebo naopak vitríny s 30 cm hloubkou, ale to už jsou víceméně výjimky. U šířky je to složitější. Nejmenší jsou vitríny se šířkou 60 cm a menší, dále se hodně kupují vitríny s šířkou 90 cm a vitríny se šířkou 120 cm.

Existuje několik typů těchto prosklených skříněk. První variantou jsou klasické vitríny - regály s několika prosklenými policemi. Druhou variantou jsou upravené skříňky s prosklenými policemi. Některé police jsou tedy prosklené a některé mají klasické dvířka, nebo šuplíky.

Přemýšlejte také nad vzhledem. Vitrína by vám měla ladit s ostatními prvky interiéru. To je důvod, proč jsou nejčastěji nakupované vitríny bílé a černé. Dále to jsou varianty dekoru kaštan, ořech a vitríny dub sonoma. Dále si můžete zvolit, zda chcete raději vitríny s ostrými rohy, nebo zaoblenými.