Vitrína není jen jednoduchý regál s policemi pro skladování nebo vystavení. Ve skutečnosti jde o pokročilou policovou skříň s prosklenými částmi, které umožňují zobrazení uměleckých děl, vzácných předmětů. Neprosklené části vitríny využijete k uložení častěji využitých předmětů, nebo je doplníte o dřevěné, nebo látkové zásuvky do kterých skryjete další věci, které nechcete vystavovat návštěvám na oči.

Zobrazeno 15 z 338 produktů
Vitrína Airoo 138, dub artisan
Vitrína Celeste, dub zlatý
Vitrína Reval W1D

Vitrína Reval W1D

3 288 Kč
Vitrína Nevada W2D

Vitrína Nevada W2D

7 319 Kč
Sconto Vitrína ALEX AX8
Sconto Vitrína BROLO dub catania/bílá
Vitrína Lazio 5/6  Lazio : Dekor Lazio
Sconto Vitrína FUTURA 05
Ambia Home VITRÍNA, černá - černá
Sconto Vitrína WESLEY

Sconto Vitrína WESLEY

18 299 Kč
Sconto Vitrína LUCY LI 5

Kde využít vitrínu a jakou si vybrat?

Nejčastějším využitím je umístěním vitríny do obývacího pokoje, ale hodí se i do dalších místností. Podobně jako u knihoven a dalších regálů, je nejdůležitějším parametrem vitrín rozměr. Máme v nabídce od malých vitrín, přes střední velikosti až k opravdu velkým vitrínám. Nejdůležitějším rozměrem je šířka, dále je to výška a nejméně důležitá je hloubka. Protože většinou najdete vitríny s hloubkou 40 cm s menší odchylkou. Samozřejmě. že najdete i hlubší, nebo naopak vitríny s 30 cm hloubkou, ale to už jsou víceméně výjimky. U šířky je to složitější. Nejmenší jsou vitríny se šířkou 60 cm a menší, dále se hodně kupují vitríny s šířkou 90 cm a vitríny se šířkou 120 cm.

Existuje několik typů těchto prosklených skříněk. První variantou jsou klasické vitríny - regály s několika prosklenými policemi. Druhou variantou jsou upravené skříňky s prosklenými policemi. Některé police jsou tedy prosklené a některé mají klasické dvířka, nebo šuplíky.

Přemýšlejte také nad vzhledem. Vitrína by vám měla ladit s ostatními prvky interiéru. To je důvod, proč jsou nejčastěji nakupované vitríny bílé a černé. Dále to jsou varianty dekoru kaštan, ořech a vitríny dub sonoma. Dále si můžete zvolit, zda chcete raději vitríny s ostrými rohy, nebo zaoblenými.